01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg

David Kopal se na našem letišti stal mistrem republiky

David Kopal mistrem republiky v kategorii F4CLetecko-modelářský klub Třebíč uspořádal o víkendu 5. až 6. června 2013 mistrovství České republiky v kategorii F4C (makety) a závody v kategorii F4H (polomakety). Do královské soutěže maket se přihlásili čtyři účastníci, v polomaketách se utkalo deset závodníků.

Během sobotních disciplín museli všichni přihlášení bojovat se silným větrem, který ztěžoval ovládání modelů. V noci pak přišla silná průtrž, kvůli níž musely být zrušeny nedělní disciplíny, a proto se rozhodovalo na základě sobotních výsledků.

Makety ovládl – a mistrem ČR se tedy stal – David Kopal z Žernovníku u Brna se svým modelem Boeing Stearman. I když malinko zaostal ve statice, vše dohnal v prvním a druhém letu a jeho závěrečné skóre činilo 5057 bodů.

O druhé a třetí místo se poprali řežští Karel Vodešil s modelem Bristol Fighter F2B a Pavel Fencl s modelem Knoller CII. Jejich výsledky byly velmi těsné, což mělo za následek, že stříbrnou a bronzovou příčku tentokrát dělilo jen necelých dvanáct bodů, když Vodešil bral 4965,75 bodů a Fencl 4954,25 bodů. Na čtvrtém místě skončil Peter Turčan ze slovenské Trnavy, který startoval také s Knollerem CII a celkově získal 3740,50 bodů.

V závodu polomaket se nejlépe vedlo Františku Nodesovi z Holubova, který se svým Great Lakes Special získal 3421 bodů. Hned za ním se umístil Jan Doubrava z Pavlíkova, jehož model P51 D Mustang si vylétal 3405,75 bodů. Bronz za 3369,50 bodů připadl domácímu Miroslavu Dvořáčkovi a jeho modelu Fairey Swordfish Mk. II. I tentokrát je třeba zmínit nepopulární bramborovou příčku – ta totiž tentokrát připadla třebíčskému Pavlovi Bártovi, jehož Piper J3 CUB ohodnotila porota 3281,50 body.

Fotogalerii ze závodů najdete zde.

Veškeré textové i obrazové materiály uveřejněné na tomto webu lze šířit pouze se souhlasem LMK Třebíč.
Návrh webu: © 2018 ChciWeb.biz, Odkazy