• LMKT
  • LMKT
  • LMKT

Výsledky Mistrovství České republiky RC maket

Tak je to úspěšně za námi! 

Za krásného letního počasí uspořádali jsem již po desáté (od r. 2009 - v r. 2008 jsme pořádali MČR v Modelcity) v nepřetržité řadě Mistrovství České republiky rádiem řízených maket letadel kategorie F4C a F4H. 

Celkem se zúčastnilo 8 maket v kat. F4C a 14 maket v kat. F4H. V součtu rekordní účast, která dala zabrat především bodovačům. Statického hodnicení se ujala trojice Eva Kadlečíková (LMK Černohorsko), Radim Hoblík (LMK Pavlíkov) a Karel Vávra (ten je náš). Jejich práce trvala přes 10 hodin, to vše na slunci a bez přístřešku. Na příště slibujeme pořídit přístřeší!

První letové kolo bodovali místní rozhodčí Nováček Miloslav, Hanáček Lubomír a Jan Průža. Letové kolo trvalo 4,5 hodiny. Po přestávce na oběd (skvělé řízky od RIZKOVNA.CZ) ve druhém letovém kole pokračovali jako rozhodčí opět místní Ondřej Pekárek, Lubomír Hanáček a Miroslav Bulín. 

Třetí letové kolo se létalo v nedělním dopoledne za stále pěkného počasí. Bodovali Radim Hoblík (LMK Pavlíkov) a místní Miloslav Nováček a Miroslav Dvořáček. 

Během soutěže došlo ve druhém kole bohužel ke dvěma haváriím z technických důvodů, nicméně dle vyjádření pilotů se nejedná o nic fatálního a obě makety jistě brzy uvidíme zpět na nebi. 

Následovalo dopočítání výsledků, vytištění diplomů a pak už nic nebránilo vyhlásit vítěze. Celkové pořadí můžete shlédnout na přiložených výsledkových listinách. 

Několik fotografii můžete vidět v naší fotogalerii zde na webu (budou postupně doplňovány). 

Za pomoc s pořádáním kromě již výše uvedených rozhodčích dále děkujeme Vlastimilu Bárovi, který zpracoval výsledky, Pavlu Pyrochtovi a Adamu Vašíčkovi za moderování a zajištění startu, Ireně Fiedlerové, Josefu Nečasovi, Antonínu Nahodilovi a Josefu Nečasovi za obsluhu naší kantýny. 

Rovněž patří poděkování dvěma místním borcům z našeho klubu, kteří soutěžili - Pavlu Bártovi a Janu Vídenskému. 

 

Miroslav Dvořáček 

      Název dokumentuVyvěšenoSejmutoVelikost
Stáhnout soubor (CCF_000018.jpg)CCF_000018.jpg  1273 kB
Stáhnout soubor (CCF_000017.jpg)CCF_000017.jpg  1152 kB